تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


مساحقه چیست و احکام شرعی آن کدام است؟

بهزاد قنبری شاهین دژ

مساحقه چیست و احکام شرعی آن کدام است؟


فروع کافی : از امام صادق در مورد آیه ی شریفه ی " با دستش این چنین نسح کردن یکی از شما دیگری را " حضرت فرمود : " مراد این است که زنی با زن دیگر فرج خود را به همدیگر بمالند . "

زنی خدمت حضرت صادق علیه السلام آمد و عرض کرد : زنانی که با یکدیگر مساحقه می کنند ، حدشان چیست ؟  امام فرمود : " حد زنا است ( یکصد تازیانه ) ، به راستی چون قیامت شود آنها را می آورند و لباسهایی که از آتش بریده شده بر تن آنان  می کنند و مقنعه های آتشین بر سرشان می بندند و زیر جامه های آتشین به بدنشان می پوشانند و عمودهای آتشین در جوفشان فرو می کنند و آنها را در جهنم می اندازند . ای زن ! قومی که مساحقه بین آنها رواج یافت ، قوم لوط بودند که مردها به عمل لواط سرگرم شدند و زنان بی شوهر ماندند ؛ پس به یکدیگر مشغول شدند ، چنان که مردان با هم مشغول بودند و هنگام نزول عذاب همگی به هلاکت رسیدند. "

هشدار : متاسفانه در جامعه ی ما افراد زیادی مشاهده می شوند که حاضرند با همجنس خود نزدیکی کنند و یا به عمل زنا دست بزنند اما رابطه ای مشروع و سالم در سایه ی ازدواج نداشته باشند . در مطالب گذشته به برخی از آثار سوء متعه اشاره شد اما در مواردی که جلوگیری از گناه ممکن نیست برای اینگونه افراد واجب شود . اما باز نباید فراموش شود که هر جوانی قبل از هر چیزی ابتدا باید هدفش را در ازدواج دائم قرار دهد . مشکلی که در این مسیر مطرح می شود مسایل مالی و مواردی دیگر است که با آیه ی قرآن در تضاد قرار می گیرد چرا که قبلا هم گفتیم ازدواج نکردن به خاطر فقر گناه است زیرا خداوند در قرآن اشاره کرده است که ازدواج کنید و از فقز نترسید که اگر مرد و زنی فقیرند خدا به لطف خود آنان را بی نیاز و مستغنی خواهد فرمود که خدا به احوال بندگان آگاه و رحمتش و سیع و نامتناهی است . باز در حدیثی از پیامبر اکرم آورده بودیم که به جوانی می گوید ازدواج کن و در غیر اینصورت اگر به خاطر نداری و فقر ازدواج نکنی از گنهکاران هستی . پس کسی که به خاطر فقر ازدواج نکند به صفت رازق بودن خدا شک کرده است . ( البته این نکته هم فراموش نشود معصومین قبل از توصیه به ازدواج از جوان می پرسیدند کار داری ؟ و اول او را امر به اشتغال می کردند و سپس توصیه به ازدواج . ) اما به طور کل با توجه به محتوای آیه می توان به این نتیجه رسید که تمام موارد فوق برای ازدواج دائم است ( چرا که ازدواج موقت مسئولیت مالی در پی ندارد جز مهریه و البته مهریه هم می تواند به صورت غیر مالی باشه مثل یاد دادن قرآن ) . از طرفی دیگر هم در روایات ازدواج موقت دوشیزگان و دختران باکره ( در صورت فضاهت و از بین رفتن بکارت ) کراهت دارد .( از بین رفتن بکارت عواملی غیر از ازدواج هم دارد که به آنها اشاره خواهد شد ) لذا یک جوان اولین چیزی که باید در نظر داشته باشد و دغدغه ی او باشد هدف قرار دادن ازدواج دائم است مگر در ضرورت ! ( و البته این که ضرورت چیست خود بحث مفصلی را می طلبد )

فروع کافی : امام باقر علیه السلام فرمود : " دو زن در یک بستر نخوابند مگر به ضرورت " . همچنین فرمود : " مساحقه در زنان چون لواط در مردان است .....رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود : دو مرد به هم نچسبند ، مگر آن که بین آنها جامه ای فاصله باشد ، همچنین دو زن . خداوند ابنه ای ها را لعنت کرده و فرمان داده است که آنها را از خانه برانید .

مشمول لعنت خداوند:

طب النبی:ابوهریره نقل می کند که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود : " ملعون است کسی که با همسرش از عقب جماع کند . "

همچنین در سنن ابن ماجه آمده که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود : " خداوند نظر رحمت نمی کند بر مردی که از عقب با همسرش جماع  کند . "

عمل حرام:

من لایحضره الفقیه : رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود : " از عقب نزدیکی کردن مردان امتم با زنان امتم حرام است . "

لواط مرد و زن:

طب النبی : از ابن عباس روایت شده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود : " خداوند تبارک و تعالی نظر نمی کند به سوی مردی که عمل دخول را از عقب با مرد و یا زن انجام دهد.

شخص ملعون:

طب النبی : عقبه بن عامر از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم نقل می کند که فرمود : " ملعون است کسی که با همسرش از عقب دخول کند . "

متعفن وارد جهنم می شود

طب النبی :  ابن عباس گوید : رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم ... فرمود : هر کس با همسرش یا مردی و یا پسربچه ای از عقب نزدیکی کند ، روز قیامت بوی او زننده و متعفن و مردم آزار است تا وقتی که داخل آتش جهنم شود و خداوند اجر و مزد ثوابش را باطل کرده و هیچ عملی از او پذیرفته نمی شود و در تابوت آتش گذاشته شده و به میخ های آتشی کشیده می شود . "

 
شهوت مومن و شهوت کافر:

مکارم الاخلاق : امام صادق علیه السلام فرمود : " خداوند شهوت مومن را در کمر و شهوت کافر را در مقعدش نهاده است . "

ازدواج ,فرمود ,علیه ,رسول ,خداوند ,الله ,الله علیه ,فرمود خداوند ,علیه السلام ,ازدواج دائم ,کدام است؟ ,علیه السلام فرمود

مساحقه چیست و احکام شرعی آن کدام است؟منبع : سایت تخصصی رشته حقوق بهزادقنبری شاهین دژمساحقه چیست و احکام شرعی آن کدام است؟
برچسب ها : ازدواج ,فرمود ,علیه ,رسول ,خداوند ,الله ,الله علیه ,فرمود خداوند ,علیه السلام ,ازدواج دائم ,کدام است؟ ,علیه السلام فرمود
مساحقه چیست و احکام شرعی آن کدام است؟


تبلیغات


    Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
[email protected]

آخرین کلمات جستجو شده